Nowości w vendingu

 • Mus Tymbark

  Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT POWER+

  MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT VITAL

  MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

  zobacz więcej
 • Mieszanka studencka

  Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

  zobacz więcej
 • 4MOVE

  Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

  zobacz więcej
 • BLACK ENERGY SAMURAJ

  W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

  zobacz więcej

Rozpoczęte prace nad fiskalizacją!

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia "w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące"

Szanowni Państwo,

18.08.2016 na stronach Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia "w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące"

https://legislacja.rcl.gov.pl/pr…/12288904/katalog/12373940…

jak widać rozpoczyna on proces legislacyjny dotyczący m.in. fiskalizacji branży vendingowej, mówią o tym m.in. pkt z

§ 51.
1. W kasach zainstalowanych w urządzeniach automatycznej sprzedaży towarów
i usług dopuszczalna jest emisja paragonu fiskalnego i pozostałych dokumentów wyłącznie w
postaci elektronicznej.
2. Kasy zainstalowane w urządzeniach automatycznej sprzedaży towarów i usług mogą
nie wyświetlać informacji o wartości sprzedaży.

jak również wzmianka w Ocenie Skutków Regulacji

" Przewiduje się jednak uproszczenie rozwiązań dla maszyn vendingowych i zwiększenie ilości punktów sprzedaży (POS) akceptujących płatności bezgotówkowe w przypadku których pożądane będzie wprowadzenie opcji paragonu elektronicznego (generowanie wszystkich wydruków w postaci elektronicznej i możliwość transmisji e-paragonu do klienta) obok tradycyjnego wydruku paragonu wydawanego przy kasie."

Rozpoczął się okres 30 dni konsultacji społecznych w którym musimy przedstawić nasze stanowisko.

W związku z tym w następnym tygodniu ustalimy datę spotkania naszego zespołu dot. spraw fiskalizacji powołanego spośród członków PSV.

Przewidywana data spotkania 1 lub 2 września.

O miejscu i godzinie spotkania będziemy informować.