Nowości w vendingu

 • Mus Tymbark

  Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT POWER+

  MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT VITAL

  MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

  zobacz więcej
 • Mieszanka studencka

  Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

  zobacz więcej
 • 4MOVE

  Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

  zobacz więcej
 • BLACK ENERGY SAMURAJ

  W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

  zobacz więcej

Dopuszczalne poziomy zużycia energii w automatach - możliwe regulacje!

Komisja UE rozpatruje możliwość prawnego uregulowania dopuszczalnego poziomu zużycia energii przez automaty z ciepłymi napojami.

Europejskie Stowarzyszenie Vendingu uczestniczyło niedawno w forum konsultacyjnym stron zainteresowanych wraz z Komisją Europejską potencjalnymi wymaganiami EcoDesign w zakresie automatów z ciepłymi napojami.
Aktualnie rozpatrywana jest możliwość ujęcia automatów w projekcie planu roboczego EcoDesign na lata 2015-17, który zawiera zalecenia w zakresie odpowiedniości nowych przepisów dla pewnych grup produktów.

Przedstawiciele EVA jasno przedstawili Komisji ogrom wysiłku włożonego ze strony branży w ostatnich latach celem uzyskania lepszych wyników w zakresie energooszczędności oraz podkreślili, że nieodpowiednim byłoby nałożenie regulacji na poziom zużycia energii przez automaty sprzedające ciepłe napoje. Kolejnym krokiem po pomyślnych rozmowach z Komisją będzie wystosowanie w kolejnych tygodniach oficjalnego pisma z uwagami.