Nowości w vendingu

  • Mus Tymbark

    Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

    zobacz więcej
  • MIX SPORT POWER+

    MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

    zobacz więcej
  • MIX SPORT VITAL

    MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

    zobacz więcej
  • Mieszanka studencka

    Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

    zobacz więcej
  • 4MOVE

    Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

    zobacz więcej
  • BLACK ENERGY SAMURAJ

    W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

    zobacz więcej

Aktualizacja dyrektywy w sprawie usług płatniczych - nowe informacje

Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej osiągnęły kompromisowe porozumienie w sprawie propozycji stopy ograniczenia względem opłat interchange dla transakcji płatniczych z wykorzystaniem kart. 

Przepisy mają ograniczyć wysokość wielostronnych opłat interchange (MIF), przekazywanych z banku sprzedawcy na rzecz banku konsumenta przy każdej płatności dokonywanej kartą. Obecnie opłaty te różnią się znacznie w poszczególnych państwach członkowskich UE.

Dla transgranicznych transakcji kartami debetowymi opłaty zostaną ograniczone do 0,2% wartości transakcyjnej. Względem transakcji krajowych, państwa członkowskie mogą stosować stopę ograniczenia wynoszącą 0,2% rocznej średniej ważonej wartości transakcyjnej wszystkich transakcji krajowych w ramach systemu kart. System stosowania stopy ograniczenia w oparciu o średnią ważoną będzie miał zastosowanie przez pięć lat. Następnie opłaty interchange dla transakcji krajowych będą ograniczone do 0,2% wartość transakcyjnej lub 5 centów za jedną transakcję.
Dla transakcji przy użyciu kart kredytowych ograniczenie będzie wynosiło 0,3% wartości transakcyjnej. Ograniczenia wejdą w życie z upływem sześciu miesięcy po ostatecznej ratyfikacji, przewidzianej na pierwszą połowę 2015 r.