Nowości w vendingu

  • Mus Tymbark

    Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

    zobacz więcej
  • MIX SPORT POWER+

    MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

    zobacz więcej
  • MIX SPORT VITAL

    MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

    zobacz więcej
  • Mieszanka studencka

    Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

    zobacz więcej
  • 4MOVE

    Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

    zobacz więcej
  • BLACK ENERGY SAMURAJ

    W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

    zobacz więcej

Zakaz sprzedaży tzw. junk food w automatach nie wpływa na nawyki żywieniowe uczniów

W ubiegłym roku w 44% okręgów szkolnych w Stanach Zjednoczonych usunięto z automatów tak zwane śmieciowe jedzenie, wierząc, że tym sposobem przekona się dzieci do zdrowszej żywności. Najnowsze badania University of Illinois wykazują, że takie działania na pewno nie zlikwidują problemu otyłości, a nawet mogą ją zwiększyć.

Naukowcy z University of Illinois w Chicago twierdzą,  że wyłączne uniemożliwianie zakupu tak zwanej „junk food” z automatu, bez podejmowania dalszych działań, nie może pomóc uczniom w kształtowaniu ich nawyków żywieniowych. Jeśli automaty w szkołach nie mają przekąsek i napojów gazowanych, uczniowie znajdą inny sposób na zakup swoich ulubionych smakołyków. "To może przynieść niezamierzone, negatywne skutki , jeśli zmiany będą przeprowadzane wyłącznie na małą skalę", powiedział w komunikacie prasowym Daniel Taber, główny autor badania dodając: "Tylko przeprowadzenie bardziej kompleksowych zmian przyniesie oczekiwane rezultaty".

Ponad 8200 uczniów szkół średnich w 27 stanach brało udział w badaniu. Naukowcy odkryli, że 23 procent studentów z dostępem do automatów w szkołach wypiło co najmniej jeden napój gazowany dziennie. To samo zrobiło 28 procent uczniów w szkołach bez automatów. Różnice w konsumpcji wynikały jedynie z różnych w różnych stanach wysokości podatku od żywności lub z dostępu napojów tego typu w szkolnych  restauracjach lub sklepikach. „Polityka żywieniowa musi być przemyślana, a nie koncentrować się na automatach, sklepikach czy kawiarenkach” powiedział Jamie Chriqui, współautor badania, naukowiec pracujący dla Institute for Health Research and Policy Uniwersytetu w Illinois.

Źródło: Taber D, Chriqui J, Vuillaume R, Chaloupka R. How State Taxes and Policies Targeting Soda Consumption Modify the Association between School Vending Machines and Student Dietary Behaviors: A Cross-Sectional Analysis.


Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z treścią badania: 
Badanie Badanie