Nowości w vendingu

 • Mus Tymbark

  Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT POWER+

  MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT VITAL

  MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

  zobacz więcej
 • Mieszanka studencka

  Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

  zobacz więcej
 • 4MOVE

  Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

  zobacz więcej
 • BLACK ENERGY SAMURAJ

  W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

  zobacz więcej

Wrzesień 2013

Wrzesień 2013

Świat Vendingu numer 11/2013

Spis treści 11/2013

6 WIADOMOŚCI

8 TRENDY

Pionowe prążki wciąż na topie (mimo zalet kubków papierowych, na polskim rynku wciąż dominują kubki plastikowe, głównie z uwagi na cenę. Charakterystyczne dla rodzimego vendingu są kubeczki pionowo prążkowane w kolorze biało-brązowym. Jeśli chodzi o pojemność, nadal dominuje kubeczek o pojemności 180 ml)

12 RYNEK

Trafić w gusta konsumentów (Polacy coraz częściej i chętniej piją kawę poza domem. Korzystają na tym kawiarnie, może skorzystać również branża vendingowa. Musi tylko przekonać konsumentów, że oferowane przez nich produkty są najwyższej jakości)

14 RAPORT

Rynek rośnie w Europie Wschodniej (na koniec 2012 r. rynek dyspenserów wody w Europie Wschodniej wzrósł o 5,2% do 1,7 mln urządzeń. Liderami pozostają Rosja i Polska. W segmencie POU (rynek wzrósł o 21%), Polska zajmuje również drugie miejsce, nasz kraj wyprzedza Rumunia)

15 RAPORT

Na Zachodzie rozwój POU (Zenith International, firma która przygotowała raport dotyczący rynku dyspenserów wody w Europie Zachodniej zakłada dalszy wzrost rynku, na którym w 2017 r. ma działać około 3,2 mln dyspenserów, a udział urządzeń POU wzrośnie do 50%)

16 ZARZĄDZANIE

Zarządzać efektywniej (na rynku pojawiają się systemy umożliwiające uzyskanie wielu cennych informacji, które mogą służyć do optymalnego zarządzania automatami vendingowymi. W artykule prezentujemy rozwiązania firm Evendo oraz Vendim)

22 PRAWO

Daniel Szostek, wspólnik zarządzający Centrum Prawa Żywnościowego zapowiada cykl artykułów z zakresu m.in. prawa żywnościowego. Operatorzy oferujący produkty żywnościowe podlegają szczególnemu reżimowi odpowiedzialności, a ponieważ prawo żywnościowe nakłada również na nich obowiązki, chcemy pogłębić wiedzę Czytelników o aktualnych regulacjach.

23 SZKOLENIA

Warsztaty dla operatorów (celem podstawowym szkolenia zorganizowanego przez Grupę Maspex Wadowice dla autoryzowanych operatorów vendingowych firmy było zwrócenie uwagi na znaczenie jakości usług w wielu aspektach działalności operatorskiej.

STOWARZYSZENIA

27 Nowi członkowie PSV – (do grona członków zwyczajnych dołączyłafirma Automaty Samosprzedające Mariusz Folborski; Automat Spec Marcin Przybyło; Bracia Pietrzak, Piotr Pietrzak; Cibero, Robert Cisek; Kapela Cafe Tomasz Kapela. Nowym członkiem wspierającym została firma Evend producent automatów)

28 – 30 Informacje ze stowarzyszeń NOWE PRODUKTY

- Spotkanie EVA ze sprawozdawcą Parlamentu Europejskiego; Możliwość zharmonizowania płatności o niskiej wartości w krajach Unii; Zagrożenie nałożeniem opłat na operatorów w celu finansowania kontroli bezpieczeństwa żywności.

- Apel Stowarzyszenia Automatycznego Vendingu (Ava)

- NAMA - przepis nakładający obowiązek informowania o kaloryczności produktów – we wrześniu

30 TARGI

- Nominowani do Vending Star na Eu’vend & Coffeena

- 32. targi Anuga

31 NOWE PRODUKTY