Nowości w vendingu

 • Mus Tymbark

  Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT POWER+

  MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT VITAL

  MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

  zobacz więcej
 • Mieszanka studencka

  Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

  zobacz więcej
 • 4MOVE

  Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

  zobacz więcej
 • BLACK ENERGY SAMURAJ

  W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

  zobacz więcej

Marzec 2014

Marzec 2014

Świat Vendingu numer 13/2014

Spis treści 13/2014                

 6 TARGI

 Spotkajmy się na Vending Poland (największa vendingowa impreza o charakterze promocyjno-handlowym w tej części Europy będzie gościć wiele nowych firm, które w tej branży dopiero zaczynają działalność, ale też duże przedsiębiorstwa znane od lat w kanale dystrybucji automatycznej)

7 WIADOMOŚCI

12 ZARZĄDZANIE

Gdy cięcia w ofercie są niezbędne (decyzja o tym, czy kontynuować sprzedaż danego artykułu, czy też nie, wynika z wielu czynników. Gdyby chodziło tylko o usunięcie kiepsko sprzedającego się towaru, by zrobić miejsce bardziej dochodowemu, życie byłoby proste, ale jest jeszcze efekt domina, o którym trzeba pamiętać)

14  WARSZTATY

Jakie stawki VAT w vendingu? (proces identyfikowania towarów i tym samym stawek VAT jest skomplikowany. Istnieje bardzo dużo produktów, które są na pograniczu dwóch różnych kodów klasyfikacyjnych, a co za tym idzie na pograniczu dwóch różnych stawek VAT)

20 WYWIAD

CATMAN  rządzi i zarabia (o istocie zarządzania asortymentem produktów w automatach vendingowych rozmawiamy z Olegiem Prochorcem, vending account managerem firmy Mars Polska)

22 ZARZĄDZANIE

Zamknięte środowiska płatnicze w vendingu   (z zamkniętym systemem płatniczym mamy do czynienia  wtedy, kiedy konsument „z ulicy” nie jest w stanie z niego skorzystać. Wymagane jest „wtajemniczenie” sprowadzające się zazwyczaj do otrzymania od pracodawcy karty, klucza chipowego lub żetonu)

24 WYWIAD

Jedną dostawą (o działalności sektorze vendingu mówią Michał Stępień, Krajowy Kierownik ds. Vendingu, KDWT S.A./Grupa Eurocash oraz Oskar Pasierbski, Młodszy Kierownik Zarządzania Kategorią KDWT Impuls S.A, ogólnopolskiego dystrybutora produktów szybkozbywalnych)

26 ZARZĄDZANIE

Monitoring floty – czy warto inwestować  („Zarządzanie flotą” to groźne i tajemnicze dla profanów hasło, ale każdy, kto chce prowadzić biznes sprawnie i ekonomicznie, musi o czymś takim pomyśleć. Wie o tym już niejedna firma vendingowa, która zdecydowała się bardziej zadbać o swoje sprzętowe zaplecze)

29 MINIVENDING

Małe automaty – duży biznes (okoliczność, że małych automatów do artykułów higienicznych czy prezerwatyw nie ma w Polsce zbyt dużo, a potrzeby ich nabywania ciągle wzrastają, wskazuje na możliwości – prędzej czy później ten sektor vendingu będzie bardzo opłacalny)

31 STOWARZYSZENIA

Nowi członkowie PSV  (do grona członków zwyczajnych dołączyłyfirmy Delco oraz Vendserwis)

31 NOWE PRODUKTY