Nowości w vendingu

 • Mus Tymbark

  Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT POWER+

  MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT VITAL

  MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

  zobacz więcej
 • Mieszanka studencka

  Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

  zobacz więcej
 • 4MOVE

  Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

  zobacz więcej
 • BLACK ENERGY SAMURAJ

  W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

  zobacz więcej

Pismo PSV do Ministra Zdrowia

W związku z otrzymaną informacją o podjęciu przez Ministerstwo Zdrowia wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej prac nad zmianą zasad rozpowszechniania zdrowej żywności w placówkach oświaty, po wcześniejszej korespondencji mailowej, w dniu 22 stycznia 2016 r. PSV złożyło w Ministerstwie Zdrowia pismo, zawierające stanowisko w powyższym zakresie, w tym uwagi Stowarzyszenia do powstałego Rozporządzenia oraz propozycje jego zmiany.

Tożsame pismo Prezes PSV złożył osobiście na ręce Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w dniu 27 stycznia 2016 r. podczas posiedzenia w Sejmie Zespołu Parlamentarnego  na rzecz wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, prowadzonego pod przewodnictwem posła Adama Abramowicza.

Tematem przewodnim posiedzenia objęto zagadnienie żywienia dzieci i młodzieży w jednostkach systemu oświaty. Na posiedzenie zaproszono przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji rodziców, producentów żywności oraz przedsiębiorców prowadzących sklepiki szkolne lub dostarczających żywność do szkół. Poza Prezesem Aleksandrem Wąsik, PSV reprezentowali pełnomocnik z Kancelarii Wojtczak Ślepowrońska Radcy Prawni oraz operator vendingowy Robert Cisek członek PSV.  W posiedzeniu wzięli także udział przedstawiciele Rządu  w osobie, wspomnianej już, Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej oraz Wiceministra Zdrowia Jarosława Pinkas.

Po otwarciu posiedzenia, Przewodniczący oddał głos poszczególnym przedstawicielom środowisk zebranych na sali. Kilkukrotnie głos zabrało także Polskie Stowarzyszenie Vendingu, które podkreśliło działania Stowarzyszenia w zakresie zmiany Rozporządzenia dot. żywienia w placówkach oświaty, zwróciło uwagę na liczne błędy, absurdy i skutki z niego wynikające oraz zaprezentowało swoje najważniejsze postulaty, w tym wyłączenie szkół ponadgimnazjalnych z zakresu ograniczeń sprzedaży żywności i dopuszczenie do sprzedaży w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych kawy.

Zapisy Rozporządzenia krytykowały niemal wszystkie zaproszone środowiska, w tym rodzice, producenci i przedsiębiorcy, którzy zwrócili uwagę na liczne wadliwości Rozporządzenia, w tym krótki okres przejściowy między jego ogłoszeniem, a wejściem w życie oraz niezrozumiały język i formę.

Następnie głos zabrali przedstawiciele Rządu. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zaznaczyła konieczność zmiany Rozporządzenia, wskazując na liczne absurdy z niego wynikające i potrzebę edukacji w zakresie zdrowego żywienia. Wiceminister Zdrowia Jarosław Pinkas podkreślił, iż Rozporządzenie wprowadzono bez dialogu, bez perspektywy spojrzenia w przyszłość oraz zapowiedział, że zostanie ono zmienione jeszcze w tym roku.

Na zakończenie posiedzenia powołano grupę roboczą, która w krótkim czasie stworzyć ma projekt nowego rozporządzenia. W skład grupy weszli przedstawiciele zaproszonych środowisk, w tym przedstawiciele z Polskiego Stowarzyszenia Vendingu. W najbliższym czasie odbyć ma się pierwsze spotkanie grupy. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi do Rozporządzenia bądź propozycje w zakresie jego zmiany, ponad te które przedstawiło już Stowarzyszenie w załączonym piśmie, prosimy o stosowany kontakt mailowy. Postulaty zostaną zaprezentowane przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Vendingu na najbliższym posiedzeniu grupy. 

O dalszych działaniach i wynikach prac Stowarzyszenia, jak i nowopowstałej grupy roboczej będziemy Państwa informować na bieżąco.