Nowości w vendingu

 • Mus Tymbark

  Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT POWER+

  MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT VITAL

  MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

  zobacz więcej
 • Mieszanka studencka

  Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

  zobacz więcej
 • 4MOVE

  Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

  zobacz więcej
 • BLACK ENERGY SAMURAJ

  W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

  zobacz więcej

Grudzień 2013

Grudzień 2013

Świat Vendingu numer 12/2013

Spis treści 12/2013

6 WIADOMOŚCI

8 TRENDY

Kanapki kartą przetargową (rynek świeżych produktów w Polsce systematycznie rośnie. Dotyczy to zarówno handlu detalicznego, jak i branży maszyn vendingowych, a zapowiadane zmiany przepisów dotyczących dostępności określonych produktów na terenie szkół stanowią dla operatorów obecnych w tego typu lokalizacjach impuls do stopniowej wymiany asortymentu)

12 PRAWO

Informowanie o alergenach - rekomendacje EVA (unijna regulacja w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności weszła w życie w grudniu 2011 roku, i będzie musiała zostać wprowadzona w państwach członkowskich do 13 grudnia 2014 r. Europejskie Stowarzyszenie Vendingu przedstawia kilka porad, w jaki sposób informować konsumentów o produktach sprzedawanych w maszynach vendingowych)

15 RYNEK

Master Slave, czyli jeden rządzi drugim (najważniejszą zaletą rozwiązania jest możliwość zastosowania do obsługi kilku urządzeń jednego systemu przyjmowania płatności - jeden wrzutnik, czytnik banknotów, czytnik kart płatniczych, jeden moduł telemetryczny)

17 RAPORT

Na Zachodzie dominuje POU (Zenith International, firma która przygotowała raport dotyczący rynku dyspenserów wody w Europie Zachodniej zakłada dalszy wzrost rynku, na którym w 2017 r. ma działać około 3,2 mln dyspenserów, a udział urządzeń POU wzrośnie do 50%)

18 KONCEPCJE

Pomarańczowy biznes (pierwsze automaty sprzedające świeżo wyciskany sok z pomarańczy pojawiły się w Polsce 3 lata temu, jednak wówczas nie spotkały się z większym uznaniem konsumentów. Dziś dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa, które coraz bardziej dba o zdrowe odżywianie, dostawcy automatów do wyciskania świeżego soku widzą możliwość rozwoju tego rodzaju oferty)

19 KONCEPCJE

Starbucks na podbój europejskich biur (by zwiększyć swe udziały w rynku, prowadząca sieć barów kawowych firma Starbucks Corp. wyruszyła na podbój europejskich biurowców. Wywodzący się z Seattle kawowy gigant zaplanował projekt pod nazwą Corner Café zakładający instalowanie w największych biurowcach Europy maszyn vendingowych pod marką Starbucksa)

20 JUBILEUSZE

Vemat świętuje 20-lecie (w październiku 2013 r. firma Vemat Professional Vending obchodziła jubileusz 20-lecia działalności. W krótkiej rozmowie Mateusz Mazur, dyrektor generalny firmy mówi o ewolucji polskiego rynku oraz rozwoju firmy)

22 KONFERENCJE

VII konferencja vendingowa Maspex Wadowice (w październiku br. w Łodzi odbyła się konferencja Grupy Maspex Wadowice dla autoryzowanych operatorów vendingowych firmy oraz współpracujących z nią dostawców automatów).

25 ZARZĄDZANIE

Dobry start zachodu wart (ze względu na pytania od Czytelników dotyczące rozpoczęcia działalności piszemy o najważniejszych elementach jakie trzeba wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem działalności operatorskiej).

STOWARZYSZENIA

28 Nowi członkowie PSV – (do grona członków zwyczajnych dołączyłafirma Ivory Vending oraz Ideal Group. Nowym członkiem wspierającym została firma MalComm, wyłączny dystrybutor automatów włoskiej firmy FAS)

28 Nowe władze w EVA

29 NOWE PRODUKTY

33 ROCZNY SPIS TREŚCI