Nowości w vendingu

 • Mus Tymbark

  Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT POWER+

  MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT VITAL

  MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

  zobacz więcej
 • Mieszanka studencka

  Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

  zobacz więcej
 • 4MOVE

  Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

  zobacz więcej
 • BLACK ENERGY SAMURAJ

  W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

  zobacz więcej

Wysiłki zmierzające do ograniczenia liczby automatów w szkołach

Dwa odrębne kraje wystąpiły z wnioskiem o wprowadzenie zakazu lub ograniczenie stosowania automatów w szkołach. 

W Belgii Flamandzki Minister Edukacji obrał kwestię zdrowych nawyków żywieniowych w szkołach za priorytet i postanowił skupić się na produktach sprzedawanych w automatach. Jedną z propozycji jest ustanowienie wyróżnienia „Zdrowa szkoła”, którego nadanie będzie częściowo uzależnione od asortymentu w automatach.

Przedstawiciele służby zdrowia w Irlandii stwierdzili, że wprowadzenie zakazu sprzedawania śmieciowego jedzenia w szkołach będzie mile widziane, zwłaszcza że zwiększenie liczby automatów vendingowych w ciągu ostatnich 10 lat jest postrzegane jako główny powód wzrostu konsumpcji niezdrowej żywności. Rząd nie planuje aktualnie wprowadzenia zakazu stosowania automatów, znajduje się jednak pod silną presją w tej sprawie. EVA zachęca operatorów do zróżnicowania asortymentu produktów sprzedawanych za pośrednictwem automatów w miejscach publicznych.

Aktywne i dobrowolne działania w tym kierunku stanowią najlepszą odpowiedź na wszelkie propozycje wprowadzenia zakazów.