Nowości w vendingu

 • Mus Tymbark

  Mus Tymbark to porcja pysznych owoców, podanych w lekkiej i praktycznej foemie. Są wygodną zdrową przekąską, którą możesz cieszyć się w każdej chwili - nawet w środku pracowitego dnia. 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT POWER+

  MIX SPORT POWER+ (laskowe, migdały, rodzynki, nerkowce) 

  zobacz więcej
 • MIX SPORT VITAL

  MIX SPORT VITAL (laskowy, żurawina, rodzynki, dynia)

  zobacz więcej
 • Mieszanka studencka

  Kultowa mieszanka studencka Bakalland, to nr 1 na rynku, który od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród konsumentów. Dzięki zawartości najlepszej jakości bakalii i orzechów, otrzymują wysokiej jakości produkt, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ta popularna forma przekąski od teraz dostępna jest w nowym, poręcznym i impulsowym opakowaniu.

  zobacz więcej
 • 4MOVE

  Napoje 4MOVE z portfolio FoodCare zawierają nie tylko cenne biopierwiastki w odpowiednich proporcjach, lecz także witaminy i niewielkie ilości węglowodanów, a dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników 4MOVE jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm i pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

  zobacz więcej
 • BLACK ENERGY SAMURAJ

  W portfolio marki BLACK ENERGY DRINK lidera rynku napojów energetycznych,  pojawił się nowy energetyczny napój – BLACK ENERGY SAMURAJ (puszka 250 ml), dedykowany na okres wakacyjny. Napój jest połączeniem klasycznego Energy drinka zawierającego taurynę i kofeinę z egzotycznym i intensywnym smakiem mango.

  zobacz więcej

Kawa wraca do szkół!

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji zostało opublikowane nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia.

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji zostało opublikowane nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12285304/katalog/12352564#12352564

Jednym z najważniejszych zapisów Rozporządzenia jest  §1 pkt 16: napoje przygotowywane na miejscu, które nie mogą zawierać więcej niż 10 g cukrów w 250 ml produktu gotowego do spożycia, co oznacza powrót do szkół automatów z gorącymi napojami.

W ostatnim czasie Polskie Stowarzyszenie Vendingu podjęło kroki, które miały na celu przyspieszenie procedury opublikowania nowego Rozporządzenia.
13 lipca - napisaliśmy wniosek w Ministerstwie Zdrowia w sprawie przyspieszenia procedury opublikowania interesującego nas aktu prawnego. Chcieliśmy uniknąć sytuacji sprzed roku, kiedy przed samym rozpoczęciem roku szkolnego wszyscy zostaliśmy zaskoczeni nowym Rozporządzeniem.
22 lipca - otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia, iż na stronie Rządowego Centrum Legislacji dostępny jest projekt Rozporządzenia wraz z uzasadnieniem i Oceną Skutków Regulacji. Departament Zdrowia Publicznego poinformował nas, iż projekt rozporządzenia został skierowany do podpisu przez Ministra Zdrowia zaznaczając jednocześnie, że wskazanie szczegółowego terminu podpisu nie jest w chwili obecnej możliwe. Udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że w Rozporządzeniu nie będą już przeprowadzane zmiany merytoryczne.
26 lipca - podpisanie Rozporządzenia przez Ministra Zdrowia.
27 lipca - opublikowano na stronie Rządowego Centrum Legislacji nowego brzmienia Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

W załączeniu przesyłamy pisma wymienione powyżej, wraz z przytoczonym Rozporządzeniem, Oceną Skutków Projektu i uzasadnieniem do projektu.

W najbliższych dniach, wszystkim Członkom Stowarzyszenia prześlemy list otwarty do Dyrektorów i Pracowników Placówek Oświaty, który może być pomocny we współpracy z placówkami.

DOKUMENTY:
Rozporządzenie 260716 Rozporządzenie 260716

Uzasadnienie do projektu Uzasadnienie do projektu

Ocena skutków Ocena skutków

Wniosek o przyspieszenie Wniosek o przyspieszenie

Odpowiedź z MZ Odpowiedź z MZ